Okolí

Nejoblíbenějí aktivity našich hostů v blízkém okolí.

Žermanická přehrada a další blízké lokality

Údolní nádrž u Žermanic na říčce Lučině byla vybudována v letech 1951 až 1957. Účelem vodního díla je zásobení několika velkých firem v kraji provozní vodou, dále pak vylepšování průtoků v toku pod přehradou a výroba elektrické energie. V sezoně se na přehradě konají mezinárodní soutěže ve vodním lyžování a sportovním potápění. Je vhodná také pro rybaření.

Beskydy Radegast Cyklotrack

Cyklotrasa vede malebným prostředím CHKO Beskydy a rekreačními oblastmi Žermanice a Těrlicko. Měří 53,3 km a protíná na 40 hostinců, hospůdek či restaurací.

Více informací

Žermanický lom

Opuštěný, v současnosti zatopený a částečně zazemněný těšínitový lom v blízkosti vodní nádrže Žermanice na řece Lučině.

Více informací

Naučná stezka Prašivá v Beskydech

Je unikátní svým hvězdicovitým tvarem. Jejím cílovým bodem je vrchol hory Malá Prašivá. Hora Prašivá byla po staletí poutním místem.

Více informací

Ski&Wake Park Těrlicko

Ski & Wake Park (SWP) je jedinečný sportovní areál navržený pro provozování vodního lyžování, wakeboardingu, wakeskatingu a kneeboardingu.

Více informací

Exkurze do automobilky Hyundai

Vydejte se na exkurzi do automobilky Hyundai - jedné z nejmodernějších automobilek v Evropě! Exkurze zahrnuje lisovnu, svařovnu, finální montáž a převodovkárnu.

Více informací

Expozice pivovaru Radegast

Do pivovaru Radegast v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku můžete zavítat nejen na tradiční prohlídky pivovaru, ale také do nNávštěvnického centra.

Více informací